Дописници МКДКултураКултура.Портал

Кумановскиот музеј го промовираше „Музјески водич“ наменет за ученици по повод Меѓународниот ден на музеите

Кумановскиот музеј симболично го одбележа Меѓународниот ден на музеите, 18 мај, соопштија денеска надлежните. Музејските работници го промовираа „Музејскиот водич“, наменет за ученици од основни училишта. Водичот опфаќал педесетина страници во кои е опишана музејската поставка и преку фотографии, илустрации, текстови опфатени се археолошкиот, историскиот и етнолошкиот дел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close