Дописници МКДОпштински вести

Кумановскиот градоначалник Димитриевски ќе го врати орденот на Каракачанов

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски ќе го врати орденот што го добил од министерот за одбрана од Р. Бугарија,  Красимир Каракачанов заедно со протестно писмо поради, како што објави на социјалните мрежи, изјавите кои не водат кон добри меѓусоседски односи.

Back to top button
Close
Close