0_МИА Истражува.Портал0_Спорт.ПорталДописници МКДОпштински вестиСпортСторија

Кумановката Матеја Ефремовска не се штеди себе си и вложува во атлетиката

Атлетиката е врвен приоритет за младата кумановка Матеја Ефремовска. Таа е државен шампион во повеќе дисциплини, македонска репрезентативка и вљубеничка во спорот. Атлетика тренира веќе 13 години. Дневно на атлетскиот полигон во близина на Соколана, Куманово, поминува од три до четири часа, некогаш и два пати дневно во зависност од временските услови. Не се штеди себе си и се вложува во атлетиката, за што има освоено награди и признанија на државно и меѓународно ниво.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close