0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Куман за Суарез: Би било подобро ако тој отидеше во Јувентус наместо во Атлетико

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите размислувања за заминувањето на напаѓачот Луис Суарез од каталонскиот клуб во Атлетико.

Барселона, 2 февруари 2021 (МИА) – Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите размислувања за заминувањето на напаѓачот Луис Суарез од каталонскиот клуб во Атлетико.

– Ова е дел од работата. Кога стапив на чело на Барселона, имавме свое мислење, а потоа донесовме одлука. Треба да се донесат такви одлуки. Ако сè оди добро – во ред, но ако не успее, тогаш ова треба да биде мојот пат, и ова е најважното нешто.

Секако, за нас подобро би било Луис Суарез да потпише со Јувентус наместо Атлетико, бидејќи сега тој сè уште игра во Ла Лига. Но, моравме да донесеме таква одлука, навистина тешка, но покажувајќи почит кон играчот. Мислам дека ова е навистина важно.

И јас сè уште ги поддржувам нашите минати одлуки, рече Куман.

Суарез, кој во септември минатата година од Барселона се пресели во Мадрид, е еден од најзаслужните за тоа што Атлетико е убедливо на првото место во Шпанското фудбалско првенство. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close