0_Спорт.ПорталФудбал

Куман може да го пропушти првиот официјален натпревар на Барселона

Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман, може да го пропушти првиот официјален натпревар на тимот во сезоната 2020/21.

Барселона, 17 септември 2020 (МИА) – Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман, може да го пропушти првиот официјален натпревар на тимот во сезоната 2020/21.

Според „Мундо Депортиво“ каталонскиот клуб сè уште не ги договорил условите за раскин на договорот со поранешниот тренер на тимот, Кике Сетиен.

Се известува дека доколку прашањето за обесштетување на специјалистот не се реши пред натпреварот од 1. коло на Шпанското првенство против Виљареал, тогаш Куман нема да може да биде присутен на клупата на Барселона.

Барселона ќе игра со Виљареал на 27 септември. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close