0_Спорт.ПорталФудбал

Куман: Црвениот картон на Пике е престрога казна

Тренерот на Барселона, Роналд Куман не е задоволен од исклучувањето на Пике на вчерашниот натпревар со Ференцварош во Лигата на шампионите.

Барселона, 21 октомври 2020 (МИА) – Тренерот на Барселона, Роналд Куман не е задоволен од исклучувањето на Пике на вчерашниот натпревар со Ференцварош во Лигата на шампионите.

– Среќен сум, бидејќи имаше моменти кога игравме многу добар фудбал. Најдоброто од натпреварот беа првите 25 минути. Покажавме дека имаме многу добри играчи во нападот кои можат да ги покажат своите вештини. Меси направи две асистенции. Што се однесува до црвениот картон на Пике, ќе кажам дека е престрога казна. Исклучувањето беше претерано. Но, треба да се забележи и како тимот играше со фудбалер помалку, нагласи Куман.

Барселона победи со 5:1, последните два гола ги постигна со играч помалку. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close