Стефан Миленковиќ: Со Охрид ме врзуваат прекрасни спомени 
  Kultura.Slajder
  22 јули 2019 13:48

  Стефан Миленковиќ: Со Охрид ме врзуваат прекрасни спомени 

  Охрид, 22 јули 2019 (МИА) – Многу ми е драго што сум повторно тука. Со Охрид ме врзуваат спомени уште…
  „Кино на трева“ со пет филма во паркот на МКЦ
  Kultura.Slajder
  22 јули 2019 9:51

  „Кино на трева“ со пет филма во паркот на МКЦ

  Скопје, 22 јули 2019 (МИА) – „Кино на трева“ е насловено првото издание на бесплатни филмски вечери кои од утре…
  Концерт на квартетот „Терем“ од Санкт Петербург на „Охридско лето“
  Kultura.Slajder
  22 јули 2019 8:53

  Концерт на квартетот „Терем“ од Санкт Петербург на „Охридско лето“

  Охрид, 22 јули 2019 (МИА) – Единаесеттиот ден на годинешното издание на „Охридско лето“ резеривран за концертот на рускиот „Терем“…
  Изложба на ДЛУМ „Цртеж-Експериментален цртеж“
  0_Македонија.Портал
  22 јули 2019 7:30

  Изложба на ДЛУМ „Цртеж-Експериментален цртеж“

  Скопје, 22 јули 2019 (МИА) – Изложбата насловена „Цртеж-Експериментален цртеж“ во организација на Друштвото на ликовни уметници на Македонија ќе…
  Осмо издание на културно-забавната манифестација „На зајдисонце“ во Трпејца
  0_Македонија.Портал
  21 јули 2019 11:29

  Осмо издание на културно-забавната манифестација „На зајдисонце“ во Трпејца

  Охрид, 21 јули 2019 (МИА) – Здружението за развој и промоција „За Трпејца со љубов“ од Охрид по осми пат…
  Нова поетска книга „Споделувања“ од Кире Неделковски
  Kultura.Slajder
  21 јули 2019 10:43

  Нова поетска книга „Споделувања“ од Кире Неделковски

  Битола, 21 јули 2019 (МИА) –  Универзитетската библиотека „Св.Климент Охридски“-Битола ја објави новата поетска книга „Споделувања“ чиј автор е поетот…
  Барокна вечер на „Охридско лето“ со членовите на ансамблот „Дорико“
  Kultura.Slajder
  21 јули 2019 9:10

  Барокна вечер на „Охридско лето“ со членовите на ансамблот „Дорико“

  Охрид, 21 јули 2019 (МИА) – Програмата на годинешното фестивалско издание на „Охридско лето“ продолжува со концертот на барокниот ансамбл…
  Концерт на „Бјонко и Балканбит бенд“ од Данска на „Скопско лето“
  Kultura.Slajder
  20 јули 2019 8:45

  Концерт на „Бјонко и Балканбит бенд“ од Данска на „Скопско лето“

  Скопје, 20 јули 2019 (МИА) – Кларинетистот од Данска кој потекнува од Битола, Бјонко Стошиќ Петерсен, ќе настапи со својот…
  Документарец за афроамериканскиот танц и ромското музичко наследство
  Kultura.Slajder
  20 јули 2019 8:45

  Документарец за афроамериканскиот танц и ромското музичко наследство

  Скопје, 20 јули 2019 (МИА) – Во кино „Култура“ вечер од 20 часот ќе биде прикажан филмот „The Way of…
  Драмата „Каде е пиштолот“ на Народниот театар од Охрид вечерва на „Охридско лето“
  Kultura.Slajder
  20 јули 2019 8:17

  Драмата „Каде е пиштолот“ на Народниот театар од Охрид вечерва на „Охридско лето“

  Охрид, 20 јули 2019 (МИА) – Програмата на годинешното 59-то издание на фестивалот „Охридско лето“ продолжува со вечерашната изведба на…
  Back to top button
  Close