БалканДописници Свет

Кулминираа препукувањата во Албанија: Мета го нараче главен олигарх, Рама му возрати дека нема врска со мозокот

Кулминираа препукувањата меѓу албанскиот претседател Илир Мета и премиерот Еди Рама, со денешните меѓусебни обвинувања, со кои Мета го нарече главен олигарх а тој му возрати дека нема врска со мозокот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close