Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Кулханек: Амбасадите на Чешка и на Русија остануваат со по 32-ца вработени

Предвидено е во нив да работат седум дипломати и 25 лица како технички асистенти, а бројот на вработени во генералните конзулати на двете земји во Русија и Чешка нема да се промени. Чешка има генерални конзулати во Санкт Петербург и Екатеринбург, и Русија во Брно и Карлови Вари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close