Svet.SlajderБалкан

Кулеба: Додик лаже, иконата е украдена, Украина бара да се врати

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба го обвини претседателот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, дека се обидел да го прикрие фактот дека иконата што му ја подарил на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров е украдена.

Back to top button
Close
Close