СветСвет.Портал

Кучињата на Бајден од Белата куќа вратени во Вилмингтон

Двата германски овчари на американскиот претседател Џо Бајден и првата дама Џил Бајден минатата недела се вратени во семејната куќа на Бајден во Вилмингтон откако биле агресивни во Белата куќа, пишува Си-Ен-Ен.

Back to top button
Close
Close