СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Куче во Хонг Конг заразено со новиот коронавирус

Куче во Хонг Конг е заразено со новиот коронавирус. Кај кучето е регистрирано „ниско ниво“ на вирусот, соопштија властите.

Хонг Кoнг, 28 февруари 2020 (МИА) – Куче во Хонг Конг е заразено со новиот коронавирус. Кај кучето е регистрирано „ниско ниво“ на вирусот, соопштија властите. Се работи за куче кое е домашно милениче, соопшти градското Одделение за земјоделие и рибарство.

Ќе бидат извршени дополнителни анализи за да се утврди дали кучето е заразено или само преносител преку устата и муцката. Кучето е во карантин за животни. зш/

Back to top button
Close
Close