Svet.SlajderБалкан

Кучан: Во Брисел знаат кој е автор на документот за евентуална промена на границите на Балканот

Првиот претседател на Словенија, Милан Кучан изјави дека очигледно постои нон-пејпер за можна промена на границите на Балканот, иако словенечки претставници негираат каква било вмешаност

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close