Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кубанските демонстранти постигнаа договор за отпочнување на дијалог со Владата

Во Хавана вчера се одржа еден од ретките протести пред кубанското Министерство за култура, на кој учествуваа повеќе од 300 уметници, активисти и граѓани кои протетсираа против репресијата и цензурата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close