Svet.SlajderСветСвет.Портал

Куба планира намален број летови од САД и други држави пради Ковид-19

Кубанските власти соопштија дека ќе дозволат помалку летови од САД и другите земји од 1 јануари, како резултат на зголемувањето на инфекциите со коронавирус откако ги отвори своите аеродроми во ноември.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close