0_Македонија.ПорталБизнисЕкономија

КСС презентираше дополнителни докази за фалсификување на репрезентативноста на социјалните партнери

Претседателот на Конфедерација на слободни синдикати на Македонија, Благоја Ралповски на денешната прес-конференција презентираше документи дека еден од синдикатите, односно МЕСО е исклучен од Сојузот на синдикати на Македонија, за што има судска пресуда. Тој презентираше и дополнителни документи на кои има одлука за исклучување на четири синдикати од ССМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close