ЕкономијаОпштество

КСС: Наместо да кажувате дека административните службеници се корумпирани, зголемете им ги платите

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) соопшти дека „остро се спротивставува“ на изјавата на претседателот на Владата, Зоран Заев дека корупцијата не постои во високите ешалони на власта, туку кај административните службеници.

Back to top button
Close
Close