0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

КСС ќе поднесе барање за преиспитување на репрезентативноста на социјалните партнери во Економско социјалниот совет

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) поднесе тужба за утврдување на репрезентативноста која треба судот да ја утврди, но и денеска поднесува барање за преиспитување на репрезентативноста на социјалните партнери во Економско социјалниот совет, информира на денешната прес-конференција претседателот на КСС Благоја Ралповски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close