Наука и технологијаСветСвет.Портал

Ксиаоми е „број еден“ во Европа

Првпат досега, Ксиаоми е најпродаваниот телефон во Европа. Кинескиот гигант „Ксиаоми“ продолжува со растот и во производството и во продажбата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close