Дописници МКДОпштински вести

Крводарителска акција во Велес, собрани 153 крвни единици

Во Велес денеска успешно се изведе крводарителската акција во организација на Мото клубот „Носачи на крстот“, Црвен крст и Општина Велес, а беа собрани вкупно 153 крвни единици.

Back to top button
Close
Close