Општински вестиСкопје

Крводарителска акција во Општина Карпош

Во организација на Општина Карпош и Институтот за трансфузиона медицина и Црвен крст – Скопје на 19.05.2021 година, од 09:00 до 17:00 часот, во спортската сала на ООУ „Лазо Трповски“ ќе се одржи крводарителска акција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close