Дописници МКДОпштински вести

Крводарителска акција со граничната полиција во Делчево

Припадниците на делчевската гранична полиција денеска даруваа крв во Делчево. Акцијата, како што информираа од Општинската организација на Црвен крст, е дел од редовните акции кои трипати годишно се реализираат со делчевската гранична служба и полицијата.

Back to top button
Close
Close