Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Крвична пријава за двајца охриѓани затекнати во Струшко за време на полицискиот час

Одделението за внатрешна контрола – Струга поднесе кривична пријава против двајца охриѓани за „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close