БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Круемади реизбрана за претседателка на Движењето за социјалистичка интеграција

По принципот еден член, еден глас, Моника Круемади е реизбрана за претседателка на третата по големина партија во Албанија, опозициското Движење за социјалистика интеграција(ЛСИ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close