Дописници МКДОпштински вести

Крст со големи димензии поставен во дворот на црквата во село Србјани

На идеја на црковниот одбор и група млади ентузијасти од кичевското село Србјани, во дворот на селската црква „Свети Петар и Павле“ во селото, е поставен метален крст со големи димензии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close