БалканДописници Свет

Кризниот штаб во Србија одобри матури и прослави, дозволена и публика на стадионите

Српскиот Кризен штаб за борба против коронавирусот денеска донесе одлука за ново релаксирање на мерките поврзани со продолжување на работното време на продавниците и рестораните. Овозможено е и присуство на публика на спортски натпревари, а бројот на граѓани кои можат да се соберат на отворен или затворен простор е зголемен на 500 лица, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close