БалканДописници Свет

Кризниот штаб реши во Србија од петок да се отворат и кафеаните и рестораните во затворен простор

Кризниот штаб на Србија донесе одлука да од петок, 7 мај, угостителските објекти можат да работат и во затворен простор, притоа почитувајќи ги сите епидемиолошки мерки, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close