Дописници МКДОпштински вести

Кризниот штаб на општина Маврово и Ростуше апелира на строго почитување на мерките против Ковид-19

Кризниот штаб на општина Маврово и Ростуше, со кој раководи градоначалникот Медат Куртовски, од денешната попладневна средба упати апел до жителите максимално да ги почитуваат мерките за заштита од опасниот вирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close