0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Кризниот штаб Кавадарци со повеќе заклучоци поради порастот на заразени

Oпштинскиот Кризен штаб на Кавадарци вечерва заседаваше на иницијатива на градоначалникот Митко Јанчев поради тоа што бројот  на заразени од коронавирус е во постојан пораст.

Back to top button
Close
Close