Општински вестиСкопје

Кризен штаб на Град Скопје: Градските улици и булевари чисти и проодни

По обилните врнежи од снег и ниските температури во текот на изминатото деноноќие, денеска состанок одржа Кризниот штаб на Град Скопје, со кој раководи градоначалникот Петре Шилегов. На состанокот, информираат од Град Скопје, биле разгледани извештаите на зимската служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close