Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Кризата предизвикана од Ковид-19 го зголеми бројот на корисници на социјална помош во Фрација

Влошувањето на несигурноста, директна последица на здравствената криза што предвидува уште милион сиромашни на крајот на 2020 година, почнува да се гледа во статистиката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close