ЕвропаЕвропа.Портал

Криза во словачката Влада поради руската вакцина Спутник

Словачката владејачка коалиција, која ја сочинуваат четири партии, ја зафати криза откако премиерот Игор Матович ги изостави коалициските партнери и нарача руски вакцини Спутник против Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close