0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Кривокапиќ: Победниците на изборите во Црна Гора денеска во Собранието треба да покажат одговорност пред народот

Лидерот на коалицијата „За иднината на Црна Гора“, Здравко Кривокапиќ, пред денешната конститутивна седница на новиот состав на црногорскиот Парламент изјави дека очекува победниците на парламентарните избори да покажат одговорност.

Back to top button
Close
Close