Балкан

Кривокапиќ ги почна разговорите за состав на новата влада

Кандидатот за мандатар Здравко Кривокапиќ ги почна иницијалните разговори со претставниците на трите коалиции, кои формираа парламентарно мнозинство во Црна Гора, а треба да се сретне и со претседателот на ПзП (Движење за промени) Небојша Медојевиќ и лидерот на УРА (Обединета реформска акција), Дритам Абазовиќ, објави „Вијести“

Back to top button
Close
Close