0_Македонија.ПорталДописници МКДХроникаХроника.Портал

Кривични пријави за напаѓачот на сопственикот на кафе бар во Дебар и помагачите во делото

Три лица еден косовски и двајца македонски државјани заработија кривични пријави под сомнение за убиство во обид и помагање на сторителот, за инцидентот што на 30 декември се случи во кафе бар во строгиот центар на градот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close