ХроникаХроника.Портал

Кривични пријави за двајца малолетници кои украле пари и накит од пензионерка во Струмица

СВР Струмица поднесе кривичнa пријавa против двајца малолетници за кои постојат основи на сомнение дека сториле кривично дело „разбојништво“. 

Скопје, 19 мај 2020 (МИА) – СВР Струмица поднесе кривичнa пријавa против двајца малолетници за кои постојат основи на сомнение дека сториле кривично дело „разбојништво“.

Како што соопшти МВР, се работи за 13-годишно момче од Струмица и за 15-годишно момче од селото Банско.

Тие на 21 април годинава со употреба на сила одзеле пари, мобилен телефон, рачен часовник и златни обетки од М.Л., пензионерка сместена во Домот за пензионери на улицата „Ленинова“ во Струмица. мч/сп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close