0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична против едно лице од Србија поради фалсификување исправа

Регионалниот центар за гранични работи – Југ до Основното јавно обвинителство во Гевгелија вчера поднесе кривична пријава против Р.Р. (39) од Прешево, Република Србија поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „фалсификување исправа“. При контрола на сообраќајна полиција било откриено дека тој управува патничко возило марка „фолксваген голф“ со регистарски ознаки од возило марка „форд галакси“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close