0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Кривична пријава за жител на село Теарце поради закана кон новинари

Министерството за внатрешни работи го известило Здружението на новинари на македонија дека е поднесена кривична пријава против А.Е.(36) од с.Теарце, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ против новинари, соопштија од ЗНМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close