ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за скопјанец за криумчарење мигранти

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.М.(44) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close