0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за скопјанец, наместо во благајна, парите од уплата на тикети си ги присвоил

СВР Скопје - Единица за економски и компјутерски криминал до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против А.С. (23) од Скопје заради постоење основано сомнение дека пријавениот сторил кривично дело „Затајување" предвидено и казниво по чл.239 од КЗ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close