ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за приложен лажен ПЦР тест на аеродромот во Скопје

Одделението за прекуграничен криминал и миграции Скопје поднесе кривична пријава против А.Ј.(19), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close