0_Македонија.ПорталДописници МКДХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за правен субјект во Дебар кој вршел превоз без лиценца

Правен субјект и две лица одговорни во правниот субјект заработија кривични пријави за злоупотреба на службената положба и вршење јавен превоз без поседување лиценца.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close