ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за правен субјект од Крушевско и за неговиот управител

ОВР Прилеп денеска до надлежното прилепско ОЈО поднесе кривична пријава, поради постоење на основи на сомневање дека лицето К.Б.(36) од Скопје, управител на правен субјект за вршење на дејност производство на маслени екстракти од канабис за медицински цели, подружница во село Алданци, Крушевско, го прекршило член 95-в став 2 од Законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанци, како и против правното лице, за прекршување на член 95-в став 1 од истиот закон, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close