0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за незаконска екплоатација на минерална вода

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против едно физичко лице во својство на одговорно лице и сопственик на правното лице СУН АНД СТАРС ДОО експорт – импорт од Тетово, едно физичко лице во својство на одговорно лице во правното лице СУН АНД СТАРС ДОО експорт – импорт од Тетово, како и против ова правно лице поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „Незаконска експлоатација на минерални суровини“ од член 225-а ст.1, в.в со став 2, а в.в со член 22 и член 45 на КЗ на РСМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close