0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаХроника

Кривична пријава за Лидија Димова, сопственикот на В.Е.З. Трејд и двајца соработници во Агенцијата

Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност Лидија Димова и против сопственикот на Друштвото за трговија и услуги В.Е.З. Трејд, Зоран Златковски.  Кривичната пријава е поднесена и против А.Г., надворешен советник  и против А.П, благајник во Агенцијата за европски образовни програми и мобилност.

Back to top button
Close
Close