Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Кривична пријава за кичевец поради „овозможување употреба на наркотични дроги“

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „овозможување на употреба на наркотични дроги“, ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Д.К.(39) од Кичево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close