0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава против лице од Шишево за загрозување на животната средина

Кривична пријава против жител на село Шишево, сопственик на фирма, е поднесена поради основано сомнение дека сторил кривично дело „загрозување на животната средина и природата со отпад“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close