Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Кривична пријава против едно лице од Зајас за непостапување според здравствените прописи

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, ОВР Кичево поднесе кривична пријава против М.М.(46) од кичевското село Зајас, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close