ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава против две лица за „фалсификување на огнено оружје“

ОВР Струга поднесе кривична пријава против А.Н.(56) од Кичево и против А.А.(42) од струшкото село Франгово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување на огнено оружје“ и „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“, соопшти попладнево МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close