ОпштествоХроникаХроника.Портал

Кривична пријава против двајца кумановци за фалсификување пари

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Р. (43) и Н.С. (32) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close